Triathlon Karukera (Guadeloupe) - 23/11/2008

Courte Distance


Pl Do. Nom - Surname Prénom - Name S-Cat Club - Team TEMPS - Time /sx /cat P1 Tps1 Vit1 P2 Tps2 Vit2 P3 Tps3 Vit3
1 1 POULAT Stephane MSE Beauvais Triathlon 1:52:26.29 1 1 3 0:17:54 5,0 4 1:00:00 40,0 3 0:34:30 17,4
2 4 SUDRIE Sylvain MSE Beauvais Triathlon 1:53:02.49 2 2 2 0:17:54 5,0 3 0:59:06 40,6 4 0:36:01 16,7
3 3 BELAUBRE Frédéric MSE Beauvais Triathlon 1:53:59.46 3 3 4 0:17:57 5,0 2 0:59:02 40,6 5 0:36:59 16,2
4 5 MOREAU Cyril MSE Poissy Triathlon 2:03:00.18 4 4 5 0:19:00 4,7 7 1:04:24 37,3 9 0:39:34 15,2
5 13 NOGLOTTE Olivier MSE Squales 2:04:58.55 5 5 8 0:22:12 4,1 5 1:03:42 37,7 8 0:39:03 15,4
6 22 ROBIN Ludovic MSE CT Nouvelle Calédonie 2:06:09.61 6 6 9 0:22:12 4,1 6 1:03:42 37,7 10 0:40:13 14,9
7 20 GILDAS Even MVE Concarnedu 2:10:17.76 7 1 13 0:23:56 3,8 10 1:05:40 36,5 11 0:40:41 14,7
8 14 SEIGNEUR Mathias MSE Squales 2:13:13.34 8 7 6 0:19:34 4,6 12 1:05:57 36,4 33 0:47:41 12,6
9 15 PALMONT Patrice MSE Baie Mahault Tri 2:14:52.19 9 8 18 0:25:06 3,6 13 1:06:26 36,1 17 0:43:19 13,9
10 65 LOUIS Freddy MVE Pointe à Pitre 2:15:00.63 10 2 23 0:25:43 3,5 11 1:05:52 36,4 18 0:43:24 13,8
11 18 RINGOT Christophe MSE CSAG 2:15:57.73 11 9 26 0:26:10 3,4 15 1:07:18 35,7 14 0:42:29 14,1
12 72 PASQUER Arnaud MSE ASFAS Orléans 2:17:49.08 12 10 28 0:27:10 3,3 18 1:08:44 34,9 13 0:41:54 14,3
13 9 MEYERS Katya FSE San Diego Tri Club 2:18:38.03 1 1 25 0:26:07 3,4 19 1:09:20 34,6 16 0:43:10 13,9
14 64 LIGNON Philippe MVE CSAG 2:18:51.55 13 3 37 0:28:06 3,2 8 1:05:33 36,6 23 0:45:11 13,3
15 54 MAIRE Davis MSE CSAG 2:19:01.66 14 11 39 0:28:27 3,2 9 1:05:39 36,6 20 0:44:55 13,4
16 10 LOUISON Alexandra FSE TOC Cesson 2:19:12.21 2 2 20 0:25:09 3,6 28 1:12:38 33,0 12 0:41:23 14,5
17 30 STEERS Guillaume MSE CNRBT 2:20:18.94 15 12 19 0:25:08 3,6            
18 37 COURBOULIN Dominique MVE AS Air France 2:20:19.62 16 4 24 0:25:51 3,5 20 1:09:33 34,5 21 0:44:55 13,4
19 62 LAMBERT Mickaël MSE Squales 2:20:20.37 17 13 47 0:28:41 3,1 16 1:07:42 35,4 19 0:43:56 13,7
20 17 ROUSSAS Francois MSE CNRBT 2:20:57.78 18 14 22 0:25:10 3,6 14 1:07:01 35,8 35 0:48:46 12,3
21 19 DINANE Felix MVE Squales 2:21:05.08 19 5 10 0:22:56 3,9 25 1:11:48 33,4 29 0:46:20 12,9
22 49 OUTIL Jean Marc MVE Mont de Marsan 2:21:55.32 20 6 7 0:20:41 4,3 24 1:11:46 33,4 36 0:49:27 12,1
23 78 DINANE Jocelyn MVE Squales 2:23:03.96 21 7 16 0:24:29 3,7 27 1:12:27 33,1 28 0:46:06 13,0
24 39 ORY Gilles MVE AS Air France 2:23:25.13 22 8 31 0:27:22 3,3 17 1:07:46 35,4 34 0:48:16 12,4
25 68 GUIRRIEC Julien MSE Grenouilles Bleues 2:24:15.06 23 15 21 0:25:10 3,6 32 1:13:25 32,7 25 0:45:39 13,1
26 6 GUILLAUD Frédéric MSE CSLG Petit Peyrou 2:24:29.68 24 16 50 0:28:57 3,1 21 1:09:58 34,3 24 0:45:34 13,2
27 55 GALVANI Thierry MVE GWADOKA 2:25:25.68 25 9 61 0:32:11 2,8 54 1:21:08 29,6 1 0:32:05 18,7
28 36 LAFFONT Marc MVE AS Air France 2:26:09.40 26 10 15 0:24:13 3,7 22 1:10:17 34,1 41 0:51:38 11,6
29 61 JOUAULT Cyril MSE CSAG 2:27:23.25 27 17 38 0:28:27 3,2 30 1:12:59 32,9 27 0:45:56 13,1
30 12 LOUIS Guyline FVE GTD 2:28:10.03 3 1 34 0:27:28 3,3 33 1:13:35 32,6 32 0:47:06 12,7
31 63 TORRENT Jocelyn MVE Squales 2:28:16.61 28 11 32 0:27:25 3,3 37 1:14:10 32,4 31 0:46:40 12,9
32 44 BAUDIN Eric MVE Baie Mahault Tri 2:29:23.55 29 12 11 0:22:56 3,9 34 1:13:49 32,5 44 0:52:37 11,4
33 66 SAINTE ROSE Simon MVE P Louis 2:30:50.24 30 13 56 0:30:15 3,0 36 1:14:05 32,4 30 0:46:29 12,9
34 11 CHORETIER Aline FVE ASMSE TRI 2:31:19.32 4 2 54 0:30:09 3,0 43 1:16:01 31,6 22 0:45:08 13,3
35 21 ROUCHOUSE Vincent MVE CNRBT 2:32:05.69 31 14 30 0:27:21 3,3 26 1:12:11 33,2 43 0:52:33 11,4
36 76 ANDRE Olivier MVE ANTIBES 2:32:05.93 32 15 12 0:23:21 3,9 39 1:14:57 32,0 46 0:53:46 11,2
37 40 LAURENS Fabien MSE TC Torcy 2:32:30.60 33 18 46 0:28:41 3,1 29 1:12:51 32,9 40 0:50:57 11,8
38 69 GOLABKAN Yann MSE Grenouilles Bleues 2:33:53.26 34 19 48 0:28:46 3,1 23 1:10:21 34,1 49 0:54:45 11,0
39 50 REYNAL Gilles MSE Brive 2:34:28.50 35 20 40 0:28:29 3,2 42 1:15:53 31,6 38 0:50:05 12,0
40 48 RAGOT Eric MVE CSAG 2:34:53.14 36 16 70 0:34:15 2,6 62 1:28:12 27,2 2 0:32:24 18,5
41 29 DOREL Marc MVE CNRBT 2:35:36.90 37 17 43 0:28:38 3,1 44 1:16:59 31,2 37 0:49:59 12,0
42 67 FONDS Fabrier MSE Grenouilles Bleues 2:35:47.41 38 21 62 0:32:30 2,8 45 1:17:30 31,0 26 0:45:46 13,1
43 52 BRELOT Marc MVE TC Issy les Moulineaux 2:36:46.54 39 18 27 0:27:09 3,3 65 1:31:00 26,4 7 0:38:36 15,5
44 28 DHELENS Pierre MVE CNRBT 2:37:04.30 40 19 55 0:30:13 3,0 40 1:14:58 32,0 42 0:51:52 11,6
45 53 FAGART Franck MSE Schoelcher Martinique 2:38:53.17 41 22 17 0:24:31 3,7 38 1:14:44 32,1 55 0:59:37 10,1
46 31 AVAILIKLIS Jean Luc MVE CNRBT 2:39:13.35 42 20 52 0:29:54 3,0 41 1:15:45 31,7 45 0:53:33 11,2
47 47 JANNOTTA Patrick MVE Cavaillon 2:41:11.33 43 21 42 0:28:36 3,1 35 1:14:04 32,4 54 0:58:30 10,3
48 70 CAYARCY Marc MVE Squales 2:41:24.23 44 22 33 0:27:27 3,3 55 1:23:32 28,7 39 0:50:24 11,9
49 42 POITRIMOL Dominique MVE AS Air France 2:43:16.05 45 23 60 0:30:29 3,0 46 1:18:30 30,6 48 0:54:15 11,1
50 33 DURAND Emmanuel MSE CNRBT 2:43:43.78 46 23 53 0:30:07 3,0 47 1:18:45 30,5 50 0:54:50 10,9
51 38 DAIDECHE Henri MVE AS Air France 2:44:53.99 47 24 45 0:28:40 3,1 49 1:19:15 30,3 51 0:56:57 10,5
52 51 LIMANTOUR Sandrine FSE Grenoble UC Tri 2:45:06.75 5 3 41 0:28:32 3,2 70 1:38:22 24,4 6 0:38:11 15,7
53 41 DENIS Ludovic MSE TOAC 2:46:56.29 48 24 36 0:27:45 3,2 48 1:18:57 30,4 57 1:00:13 10,0
54 71 MAAREK Benjamin MVE   2:47:27.13 49 25 29 0:27:15 3,3 69 1:37:41 24,6 15 0:42:30 14,1
55 7 ROUALLAND Christophe MVE Squales 2:49:00.64 50 26 57 0:30:15 3,0 31 1:13:06 32,8 64 1:05:38 9,1
56 43 BAUDIN Brigitte FVE Baie Mahault Tri 2:51:29.51 6 3 49 0:28:53 3,1 56 1:24:29 28,4 53 0:58:07 10,3
57 32 VITALIS Cédric MSE CNRBT 2:54:11.38 51 25 51 0:29:31 3,0 53 1:21:06 29,6 60 1:03:33 9,4
58 74 THOMARAT Michelle MVE GTD 2:54:35.23 52 27 35 0:27:40 3,3 64 1:29:22 26,9 52 0:57:31 10,4
59 58 TANNOUS Teddy MVE Grenouilles Bleues 2:54:39.24 53 28 69 0:33:22 2,7 52 1:20:09 29,9 58 1:01:07 9,8
60 27 TILATTI Karine FSE CNRBT 2:54:43.42 7 4 65 0:32:46 2,7 61 1:28:09 27,2 47 0:53:47 11,2
61 57 LEDOUX Richard MSE Squales 2:58:01.18 54 26 63 0:32:36 2,8 51 1:19:49 30,1 63 1:05:34 9,2
62 34 BALDAUF Geoffroy MSE CNRBT 2:58:27.28 55 27 44 0:28:39 3,1 57 1:27:03 27,6 59 1:02:43 9,6
63 56 QUENETTE Georges MVE Squales 3:02:46.56 56 29 59 0:30:20 3,0 63 1:28:30 27,1 62 1:03:55 9,4
64 75 HODEBAR Yanick MVE GTD 3:04:34.17 57 30 67 0:32:51 2,7 60 1:27:46 27,3 61 1:03:55 9,4
65 35 LAFFONT Anne FVE AS Air France 3:09:42.89 8 4 68 0:33:15 2,7 68 1:36:14 24,9 56 1:00:12 10,0
66 23 BUTLER Tamiko FJU ANTIGUA 3:11:25.91 9 1 58 0:30:15 3,0 58 1:27:17 27,5 67 1:13:52 8,1
67 77 SULAN Francine FVE Squales 3:14:03.01 10 5                  
68 60 GUILLOU Yannick MVE TC Paimpol 3:15:24.23 58 31 64 0:32:44 2,7 59 1:27:44 27,4 68 1:14:55 8,0
69 59 JACOB Eric MVE TC Paimpol 3:17:47.77 59 32 66 0:32:47 2,7 66 1:33:47 25,6 65 1:11:12 8,4
70 73 TORRENT Emmanuel MSE Dynamique 3:21:50.25 60 28 71 0:34:26 2,6 67 1:35:02 25,3 66 1:12:21 8,3