Pl Patronyme - Surname S-Cat Club - Team TEMPS - Time Km/h /sx INTER1 INTER2 Actions
1 Mathilde & Matteo Equipe (297) MMIX (1) MATHILDE PARISI/MATTEO BURELLI 03:23:01 7,4 1 00:44:42 02:39:57
2 les pinkys Equipe (289) MMIX (2) DAVID BOULOUS/GABRIELLA BRIEN 03:25:27 7,3 2 00:46:29 02:41:14
3 Claquettes Sardines Equipe (266) MMAS (1) LOIC COSTAMAGNA/VINCENT PAJOT 03:28:44 7,2 3 00:48:37 02:42:59
4 SWIMRUN CÔTE D'AZUR HEAD ZOGGS Equipe (277) MMIX (3) CHRISTOPHE CHARPENTIER/ANNE LAURE SAUZEAU 03:37:13 6,9 4 00:49:15 02:51:42
5 TEAM ENVOL Equipe (293) MMAS (2) OLIVIER CHAPELAIN/CHRISTIAN JULIA 03:37:31 6,9 5 00:48:45 02:51:52
6 LECA / VERSTRAETE Equipe (299) MMIX (4) JEFF LECA/CAROLINE VERSTRAETE 03:43:59 6,7 6 00:48:53 02:54:01
7 Vieux mais pas encore obsolètes Equipe (298) MMAS (3) SILVAIN LEGRAND/ERIC MEIZEL 03:45:35 6,6 7 00:55:08 02:53:20
8 LAMY Family Equipe (274) MMIX (5) LAURENT LARIVIERE/AUDREY LARIVIERE 03:47:43 6,6 8 00:50:31 02:57:34
9 La crise de la quarantaine Equipe (286) MMAS (4) THOMAS ESNAUD/JEAN LUC MORA 03:48:37 6,6 9 00:50:11 03:01:51
10 Team Trisalève Equipe (287) MMAS (5) NICOLAS MARTIN BOIMOND/BENOIT MICHAUD 03:50:20 6,5 10 00:50:07 03:01:45
11 Team Flochka Equipe (268) MFEM (1) ANOUCHKA DREUX/FLORY NUSBAUMM 03:51:07 6,5 11 00:51:32 03:01:40
12 Swimruners des sacres Equipe (259) MMAS (6) JULIEN GRATIOT/KEVIN STEPIEN 03:51:59 6,5 12 00:52:47 03:01:55
13 MCT Mixte Equipe (255) MMIX (6) NICOLAS BENEZIT/RACHEL BARAL 03:54:23 6,4 13    
14 Hyères Triathlon Equipe (262) MMAS (7) LAURENT CABIOCH/JÉROME CHODAT 03:55:04 6,4 14 00:53:07 03:04:13
15 KOZLOWSKI / AUBIN Equipe (295) MMAS (8) MATTEO KOZLOWSKI/SAMUEL AUBIN 03:56:08 6,4 15 00:52:44 03:05:30
16 les imposteurs Equipe (283) MMAS (9) ALAN TEYSSANDIER/THIERRY USUNIER 04:01:05 6,2 16 00:53:38 03:07:35
17 Les Loutres Equipe (279) MFEM (2) NATHALIE ABBADINI/NATHALIE BILLET 04:01:52 6,2 17 00:52:54 03:07:19
18 BROTHER&SISTER Equipe (284) MMAS (10) CLAIRE LIGNY/ANTOINE LIGNY 04:03:56 6,1 18 00:51:24 03:09:49
19 Love My Siren Equipe (281) MMIX (7) ARMAND IUREA/VICTORIA MAOUT 04:06:40 6,1 19 00:58:55 03:15:42
20 Team Rebloch Equipe (292) MMIX (8) CECILE HOCQUAUX/LUDOVIC CIRON 04:08:13 6,0 20 00:54:22 03:13:13
21 Don't think just do Equipe (270) MMAS (11) QUENTIN DREMEAUX/MARTIN BUREL 04:11:08 6,0 21 00:55:09 03:13:20
22 Fish & Chips Equipe (264) MMIX (9) MICHAEL INEZ/STÉPHANIE DECAP 04:14:30 5,9 22 00:55:36 03:15:48
23 Amazones Nord Sud Equipe (278) MFEM (3) KARINE LE CORVEC/MARIE BRABANT 04:17:40 5,8 23 00:55:38 03:18:19
24 Les PataPou's Equipe (294) MMIX (10) JÉRÔME POTOT/ANNE GUINDET 04:18:40 5,8 24 00:56:32 03:25:28
25 Les touristes Equipe (256) MMAS (12) RAPHAEL MAILLANT/RODOLPHE FREMONT 04:19:46 5,8 25 00:59:53 03:23:29
26 Team Afil Equipe (265) MMIX (11) AURELIE BOISSONNIER/FABIEN TRINCI 04:21:07 5,7 26 00:59:51 03:25:33
27 Loulou et chouchou Equipe (248) MMIX (12) DELPHINE PEPIOT/LAURENT PEPIOT 04:21:43 5,7 27 00:57:49 03:25:34
28 Les Résistants Equipe (288) MMAS (13) DIDIER CRESCENZO/ALAIN ALLARD 04:24:01 5,7 28 00:59:08 03:26:19
29 Les médusées Equipe (280) MFEM (4) MAUD MIZZON/JESSIE BRUN 04:27:25 5,6 29 00:59:17 03:29:56
30 Les podopotos Equipe (258) MMAS (14) LOIC MAGNARD/CAMILLE SIMONDET 04:27:31 5,6 30 00:56:42 03:27:19
31 The Snorkies Equipe (271) MMIX (13) FIORENZO FUSI/SOPHIE NAUDET 04:31:45 5,5 31 00:59:28 03:29:04
32 Les improbables Equipe (282) MMAS (15) MARC BLANQUET/JULIEN SUAU 04:32:02 5,5 32 00:57:00 03:29:34
33 Selles & Poivre Equipe (285) MMIX (14) CÉCILE BOUCHE/CYRIL COLLE 04:37:27 5,4 33 00:59:47 03:34:57
34 Hyper et Hypo Equipe (275) MMAS (16) MATHIEU LOUVAT/CHRISTOPHE LYONNARD 04:38:57 5,4 34 01:00:36 03:39:49
35 Les anguilles Equipe (260) MMIX (15) PATRICK PERRIN/KARINE MOUREAU 04:44:36 5,3 35 01:03:57 03:43:42
36 Les 62770 Equipe (267) MMAS (17) ADRIEN TIQUET/FREDERIC PRUVOST 04:44:43 5,3 36 01:02:44 03:43:09
37 Fish and Chips Equipe (257) MMAS (18) VINCENT BRÉJARD/LANDRY DU PORT DE PONTCHARRA 04:45:30 5,3 37 00:57:44 03:40:01
38 DACCORD / ZAMAROCZY Equipe (291) MFEM (5) HELENE DACCORD/MARIE ZAMAROCZY 04:54:56 5,1 38 01:00:20 03:50:53
39 DugChuff Equipe (263) MMIX (16) CÉLINE DEVAUX CHUFFART/ARNAUD DUGAUQUIER 04:57:22 5,0 39 01:01:26 03:50:13
40 Math & Manu Equipe (253) MMIX (17) MATHILDE MEYER/EMMANUEL CAMESCASSE 05:07:03 4,9 40 01:03:40 03:58:00
41 LES GAMBURLES Equipe (251) MMAS (19) JEANMICHEL HENRIC/CARMELO TORRES 05:09:29 4,8 41 01:03:50 04:02:10
42 les machines Equipe (254) MMAS (20) MICHEL OSSOLA/XAVIER BREITWILLER 05:12:05 4,8 42 01:02:35 04:09:36
43 AVATAR Equipe (261) MMIX (18) KETMANI LECOT/PHILIPPE LECOT 05:13:16 4,8 43 01:09:41 04:04:25
44 Les torpilles de Scolca Equipe (250) MMIX (19) JMARC FRANCHI/ROSARIO GARCIA 05:16:08 4,7 44 01:08:41 04:05:18
45 HALFPLOUFS Equipe (290) MFEM (6) ISABELLE ANTONAKAS/LAURE SEMPE 05:21:20 4,7 45 01:09:12 04:13:21
46 Free Souls Equipe (246) MFEM (7) IRINA KONDRATIEVA/CHLOÉ SCHMITT 05:33:31 4,5 46    
47 Meltings Potes Equipe (252) MMAS (21) EMMANUEL COSTA/AMAL MOHSEN 05:35:22 4,5 47 01:09:00 04:20:57
48 Swimrun The Riviera Equipe (296) MMIX (0) ALEXANDRE BERMOND/KATE BERMOND 00:00:00 ABD Abd 00:48:28