Pl Patronyme - Surname S-Cat Club - Team TEMPS - Time Km/h /sx PAYS Actions
1 JEAN-FRANÇOIS CRUVEILLER (232) MM1 (1) LOUPIAN TRI NATURE 00:59:02 14,2 1 France
2 VICTOR BERAUD (187) MES (1)   01:04:16 13,1 2 France
3 THOMAS VANHERSESUE (72) MSE (1)   01:07:38 12,4 3  
4 STEPHEN BICHON (239) MM1 (2) FOULADOUS 01:08:18 12,3 4 France
5 YOHAN VALLES (163) MSE (2) B2RC 01:09:04 12,2 5 France
6 THIBAUD TARROUX (195) MM0 (1)   01:09:39 12,1 6 France
7 FREDERIC GRAESEZ (65) MSE (3)   01:09:55 12,0 7  
8 MAXIME BRESSON (228) MSE (4) MACADAM 07 01:10:08 12,0 8 France
9 EMMANUEL MARTIN (242) MM0 (2) JOGA FC 01:12:27 11,6 9 France
10 LAURENT VILLAR (199) MM3 (1)   01:12:28 11,6 10 France
11 GREGORY BERTRAND (220) MM2 (1)   01:12:35 11,6 11 France
12 DELPHINE DEVINGT (206) FM0 (1) LES COUREURS DE SAINT GEORGES 01:12:37 11,6 1 France
13 VICTOR GUILHAUMON (225) MM1 (3) TAM MONTADY 01:13:56 11,4 12 France
14 JÉRÔME PARODI (175) MM1 (4)   01:14:01 11,3 13 France
15 ANTONIO ORTIGOSA (173) MM2 (2)   01:14:19 11,3 14 France
16 YOANN GONTHIER (176) MM0 (3)   01:14:56 11,2 15 France
17 THIERRY NARDI (204) MM2 (3) LES ZINZINS DES COTEAUX 31 01:15:19 11,2 16 France
18 STEPHANE BAUMER (223) MM3 (2)   01:17:10 10,9 17 France
19 VALERIE RATEL (50) FM3 (1) ACPA 01:17:14 10,9 2 France
20 FABIEN COUTY (227) MM3 (3) MAT - Montpellier Triathlon 01:17:17 10,9 18 France
21 DENIS SALLES (245) MM2 (4)   01:17:34 10,8 19 France
22 LOIC BOMBARDIER (64) MSE (5)   01:17:42 10,8 20  
23 FABRICE MATHIEU (221) MM2 (5)   01:18:36 10,7 21 France
24 PASCAL SEVILLA (196) MM0 (4)   01:18:38 10,7 22 France
25 BASTIEN CHARREYRE (210) MES (2)   01:18:47 10,7 23 France
26 CHRISTOPHE (AK47) SARRAN (218) MM2 (6)   01:18:53 10,6 24 France
27 NATHALIE SEIGNOUREL (184) FM2 (1) TEAM PERETOISE 01:19:38 10,5 3 France
28 IRVIN BARLIER (235) MES (3)   01:19:54 10,5 25 France
29 JULIEN PACAUD (151) MM1 (5)   01:19:56 10,5 26 France
30 DIDIER FERNANDEZ (169) MM0 (5)   01:19:57 10,5 27 France
31 EMELINE COLON (71) FSE (1)   01:19:58 10,5 4  
32 GHYSLAIN GADAM (73) MSE (6)   01:19:58 10,5 28  
33 DIDIER HUGOT (171) MM6 (1) LOUPIAN TRI NATURE 01:20:03 10,5 29 France
34 ANTOINE BEAUCHAMPS (67) MSE (7)   01:21:15 10,3 30  
35 JULES VIOT (157) MSE (8)   01:21:16 10,3 31 France
36 JEAN-MARC VAILLE (188) MM4 (1)   01:21:29 10,3 32 France
37 JULIEN LE CORNU (249) MM0 (6) Team Supersonik Rabbit 01:21:33 10,3 33 France
38 BASTIEN SALASC (251) MM1 (6) Team Fontèsol 01:22:07 10,2 34 France
39 DIDIER MASSON (226) MM5 (1)   01:23:42 10,0 35 France
40 XAVIER MARIBAS (66) MSE (9)   01:23:45 10,0 36  
41 BRUNO TRUJILLO (190) MM2 (7)   01:23:52 10,0 37 France
42 VALENTIN NIKOLOV (247) MM1 (7) DREAM TEAM / FOULÉES MONTPELLIER 01:24:17 10,0 38 France
43 FREDERIC RUBIO (165) MM1 (8) Team Fontèsol 01:24:18 10,0 39 France
44 MATHIEU BOTELLA (160) MSE (10)   01:24:59 9,9 40 France
45 EDOUARD DOS SANTOS (153) MSE (11) NRT - Amicale 34 01:25:10 9,9 41 France
46 OLIVIER PIERRE (229) MM0 (7)   01:25:22 9,8 42 France
47 BERNARD VALETTE (214) MM6 (2) manikou 01:25:25 9,8 43 France
48 CYRIL HURTIGER (78) MSE (12)   01:25:30 9,8 44  
49 MURIEL SENDRAL (224) FM1 (1) NON LICENCIEE 01:25:36 9,8 5 France
50 JEREMY HADDID (172) MM1 (9)   01:26:01 9,8 45 France
51 LOIC BARTHELEMY (155) MM1 (10)   01:26:48 9,7 46 France
52 JOANNA LENS (236) FES (1) M.A.R.C. MONTPELLIER 01:26:51 9,7 6 France
53 VÉNUS DAVID (154) FES (2)   01:26:52 9,7 7 France
54 CHLOE BOEGLER-CAZENOVE (178) FM1 (2) ENTENTE POUSSAN BALARUC VILLEVEYRAC 01:26:56 9,7 8 France
55 PIERRE SALA (237) MSE (13) acpa agde 01:28:17 9,5 47 France
56 BRUNO PEAN (208) MM5 (2) VO2 TRIATHLON JUVIGNAC 01:28:35 9,5 48 France
57 REMI CHEF (248) MM3 (4)   01:28:41 9,5 49 France
58 SIMON GILABERT (182) MM0 (8) TAILLAVENTURE 01:28:46 9,5 50 France
59 PAULINE FABRE (183) FSE (2) TAILLAVENTURE 01:28:46 9,5 9 France
60 ALEXANDRE BEL (234) MM3 (5)   01:28:52 9,5 51 France
61 EMILIE CAMPOUS (205) FM0 (2) Les mille pates de Meze 01:29:21 9,4 10 France
62 KEVIN SAVANIER (222) MSE (14) CSG Coureurs de Saint Georges 01:30:44 9,3 52 France
63 CARINE ROMERO (192) FM1 (3)   01:31:39 9,2 11 France
64 CAMILLE LAMOUREUX (203) FM0 (3) VO2 TRIATHLON 01:32:12 9,1 12 France
65 SEBASTIEN MOTHES (168) MM2 (8) LOUPS OCCITANS GÉNÉRATION SED 01:32:15 9,1 53 France
66 THIBAUD DEJEAN (75) MSE (15)   01:32:43 9,1 54  
67 RICHARD CARON (200) MSE (16)   01:32:43 9,1 55 France
68 SANDRA MAYET (181) FM3 (2) Runincres 01:32:46 9,1 13 France
69 WILLIAM TUDELA (198) MSE (17)   01:32:57 9,0 56 France
70 ERIC ANTONINI (213) MM3 (6)   01:33:30 9,0 57 France
71 JEAN MARIE BASILIO (211) MM4 (2) LES MILLE PATTES DE MEZE 01:33:32 9,0 58 France
72 ANDREA TELLIER (212) FM2 (2) acpa agde 01:33:42 9,0 14 France
73 ANNE DEBAILLIE (217) FM3 (3) JOGGING CASTELNAU 01:34:55 8,8 15 France
74 JEROME RENAUDAT (197) MM2 (9) CSG Coureurs de Saint Georges 01:36:11 8,7 59 France
75 CECILE PILATO (191) FM0 (4)   01:37:27 8,6 16 France
76 CHRISTOPHE KARAM (194) MM3 (7)   01:38:18 8,5 60 France
77 STEPHANIE ORNIA (215) FM2 (3) ACPA - Team Never Flinch 01:38:43 8,5 17 France
78 JOACHIM LEFEBVRE (189) MM3 (8) Gig' en Forme 01:38:43 8,5 61 France
79 CHRISTEL VAILLANT (216) FM3 (4) Gig'En Forme 01:38:45 8,5 18 France
80 DIMITRI CORBIN (186) MM2 (10)   01:39:50 8,4 62 France
81 THIERRY CLEMENT (202) MM4 (3)   01:40:34 8,4 63 France
82 CHRISTOPHE BRUGUIER (193) MM2 (11)   01:40:43 8,3 64 France
83 NICOLAS BOYER (162) MM0 (9) B2RC 01:42:13 8,2 65 France
84 SÉBASTIEN GAUTRAN (166) MM1 (11)   01:42:38 8,2 66 France
85 NATHALIE GIMENEZ (219) FM2 (4) MILLES PATTES DE MEZE 01:43:04 8,1 19 France
86 LAURA TABOUL (185) FSE (3) Mimolette Team 01:43:04 8,1 20 France
87 NOELLE LAURENT (180) FM4 (1) Run in Crès 01:45:04 8,0 21 France
88 ERIC SPRENGER (230) MM0 (10) Pic Saint Loup Triathlon - Team Matéo 01:53:58 7,4 67 France
89 JOHANNA JORDAN-MEILLE (250) FM0 (5) PIC ST LOUP TRIATHLON 01:53:58 7,4 22 France
90 MATEO CAUVY (246) MES (4) SAS TEAM MATEO 01:54:00 7,4 68 France
91 WILLIAM RIBIERE (233) MM0 (11) Pic Saint-Loup Triathlon 01:54:00 7,4 69 France
92 FABIEN DARDIER (238) MM0 (12) Pic Saint Loup Triathlon 01:54:00 7,4 70 France
93 CORENTIN LOURS (240) MJU (1) TEAM MATEO 01:54:00 7,4 71 France
94 CHRISTOPHE LOURS (241) MM3 (9) TEAM MATEO 01:54:00 7,4 72 France
95 CHRISTEL MEYNADIER (68) FSE (4)   01:54:01 7,4 23  
96 BENOIT RIGAUD (252) MM3 (10) TEAM MATEO 01:54:01 7,4 73 France
97 FABRICE MOUCHARD (231) MM3 (11) TEAM MATEO 01:54:02 7,4 74 France
98 SABINE POLINSKI (167) FM1 (4)   01:55:18 7,3 24 France
99 MARIE PELLETIER (161) FSE (5)   01:55:18 7,3 25 France
100 LAURE MARTINEZ (164) FSE (6) BR2C 01:55:38 7,3 26 France
101 ALYSIA KAEMMERLEN (159) FM1 (5) Br2c 01:55:38 7,3 27 France
102 SEBASTIEN SAEZ (243) MM0 (13)   01:59:31 7,0 75 France
103 LAURA REBOLLO (244) FSE (7)   01:59:32 7,0 28 France