Pl Patronyme - Surname S-Cat Club - Team TEMPS - Time Km/h /sx PAYS Actions
1 ARNAUD COLS (458)     00:38:13 12,6 1  
2 THEO MILHAU (389) MES (1)   00:38:47 12,4 2 France
3 YOUENN LE BEUZE (419) MCA (1) CLERMONT SPORT ENDURANCE 00:38:47 12,4 3 France
4 HUGO ALIMI (434) MSE (1) MONTPELLIER TRIATHLON 00:38:58 12,3 4 France
5 ANTOINE ORCHAMPT (426) MSE (2) Us domont cyclisme 00:41:37 11,5 5 France
6 MELVIN HANDJIAN (425) MSE (3) La Grande Motte Triathlon GMT 00:41:40 11,5 6 France
7 YANIC PERAN (361) MSE (4) Les frero 00:42:18 11,3 7 France
8 RUDY CLERGUE (383) MSE (5)   00:43:13 11,1 8 France
9 MARTIN CHAUVEAU (371) MSE (6)   00:43:21 11,1 9 France
10 TOM MASSON (363) MJU (1) CLERMONT ENDURANCE 00:43:52 10,9 10 France
11 OSWALD MALCLES (381) MSE (7)   00:44:12 10,9 11 France
12 CÉDRIC SANDER (409) MM2 (1) Les Bisons 00:44:40 10,7 12 France
13 JEREMIE BERTRAND (365) MCA (2) CLERMONT SPORT ENDURANCE 00:45:06 10,6 13 France
14 PATRICK MIGUEL (351) MM3 (1) BOL D 'AIR GIGNACOIS 00:45:59 10,4 14 France
15 CEDRIC GAYRAUD (462)     00:46:31 10,3 15  
16 SYLVAIN MARTY (465)     00:46:42 10,3 16  
17 MANON CARRIERE (366) FJU (1)   00:46:50 10,2 1 France
18 MORGANE COLS (457)     00:47:25 10,1 2  
19 BASTIEN SALASC (463) MSE (8) Team Fontèsol 00:47:29 10,1 17 France
20 MARIANNICK ESCO (421) FM2 (1) BCAM BEZIERS 00:48:42 9,9 3 France
21 JEANMARIE GARCIA (459)     00:48:58 9,8 18  
22 ROMAIN DUEZ (405) MSE (9)   00:49:00 9,8 19 France
23 GUILLAUME FERRAND (404) MM2 (2)   00:49:07 9,8 20 France
24 RÉGIS CHAMPROSÉ (436) MM2 (3) GSE gruissan 00:49:32 9,7 21 France
25 DANIEL BEAUMONT (354) MM5 (1) BOL D 'AIR GIGNACOIS 00:49:34 9,7 22 France
26 MARJORIE DURAND (432) FSE (1)   00:49:55 9,6 4 France
27 MONIKA SOSNOWKA (382) FM1 (1)   00:50:36 9,5 5 France
28 MARINE BUSIN (375) FES (1) VO2 TRIATHLON 00:52:03 9,2 6 France
29 NATHALIE ALBAGNAC (356) FM2 (2) Los Pégous 00:52:33 9,1 7 France
30 INES CODINA (427) FCA (1) BOL D 'AIR GIGNACOIS 00:53:10 9,0 8 France
31 SOPHIE GAVARRY (350) FM2 (3) defiman triathlon pezenas 00:53:27 9,0 9 France
32 FREDERIC TURI (455) MM1 (1)   00:54:45 8,8 23  
33 MANON ALQUIER (395) FSE (2)   00:54:47 8,8 10 France
34 ALEXANDRE VIUDEZ (385) MM0 (1)   00:54:53 8,7 24 France
35 NETHDARA CHAREUNSOUK (386) FM2 (4) LE BOL AIR GIGNACOIS 00:55:11 8,7 11 France
36 AUDREY TURI (456) FM0 (1)   00:55:15 8,7 12  
37 JOFFREY SAURAT (397) MSE (10)   00:55:15 8,7 25 France
38 DAMIEN GARCIA (464) MSE (11) Team Fontèsol 00:55:20 8,7 26 France
39 MARGOT WALTER-TORQUEBIAU (429) FCA (2) CLERMONT ENDURANCE 00:55:23 8,7 13 France
40 MARINE SIMAO (413) FSE (3) Un bol d?air gignacois 00:55:33 8,6 14 France
41 LAETITIA MAHOIC (379) FM2 (5) LE BOL D'AIR GIGNACOIS 00:55:43 8,6 15 France
42 ADELINE SOULIGNAC (412) FM0 (2)   00:55:54 8,6 16 France
43 CHRISTELLE CARRIERE (428) FM2 (6)   00:56:07 8,6 17 France
44 DIMITRI SOPENA (402) MM1 (2)   00:56:21 8,5 27 France
45 SIMON WAGNER (424) MCA (3) CLERMONT ENDURANCE 00:56:29 8,5 28 France
46 DENIS LE GRAND (401) MM1 (3) Escaladou 00:56:35 8,5 29 France
47 MAUD MARIE LEMIGNON (467)     00:56:42 8,5 18  
48 SYLVAIN BUSIN (376) MM3 (2)   00:56:49 8,4 30 France
49 DOMINIQUE JULLIEN (380) MM5 (2) Je cours tout seul 00:56:56 8,4 31 France
50 MOZERR CARLOS (435) MM1 (4)   00:57:08 8,4 32 France
51 SABINE LE GRAND (400) FM1 (2) Escaladou 00:57:48 8,3 19 France
52 MATTHIS LEAU (370) MSE (12) Mat triathlon 00:57:59 8,3 33 France
53 GAEL CAZES (388) MSE (13) escalagou 00:58:03 8,3 34 France
54 ADRIEN BARBERIO (394) MSE (14)   00:58:29 8,2 35 France
55 LISA ALBAGNAC (373) FCA (3) vertical raid'orb 00:58:50 8,2 20 France
56 BENJAMIN DEMISSY (391) MM2 (4)   00:58:51 8,2 36 France
57 FRÉDÉRIC PERAN (378) MM1 (5)   00:58:52 8,2 37 France
58 ANDRÉAS MARTY (392) MCA (4) CLERMONT ENDURANCE 00:58:52 8,2 38 France
59 LIONEL SCHERSCHEL (360) MSE (15) CLERMONT SPORT ENDURANCE 00:58:52 8,2 39 France
60 ANNABELLE BUSIN (352) FM2 (7) anna et lolo 00:59:44 8,0 21 France
61 LAURENT LAGUIONIE (353) MM3 (3) Anna et lolo 00:59:46 8,0 40 France
62 MÉLIE-ROSE CORTES (374) FCA (4) CLERMONT SPORT ENDURANCE 00:59:51 8,0 22 France
63 MARINA GROS (418) FSE (4)   01:01:44 7,8 23 France
64 GABRIEL SANDER (433) MCA (5) Ecole de Trail du Salagou 01:01:46 7,8 41 France
65 MAGALI LAVAUD (369) FSE (5) M.A.R.C. MONTPELLIER 01:02:28 7,7 24 France
66 JÉRÉMIE GOUROVITCH (417) MM0 (2) escalagou 01:03:53 7,5 42 France
67 CAROLINE DONNADIEU (377) FM0 (3)   01:04:44 7,4 25 France
68 PRUNE CONNAC (390) FCA (5)   01:04:44 7,4 26 France
69 CHRISTINE BONNET (387) FM5 (1) St mathieu de treviers 01:05:15 7,4 27 France
70 EMILIE BUSIN (468) FSE (6)   01:05:21 7,3 28  
71 DIMITRI GRAVEJAT (469) MM3 (4)   01:05:22 7,3 43  
72 MILO ITIER (393) MCA (6) École de trail Clermont l'Hérault 01:05:22 7,3 44 France
73 MAGALI LOPEZ (416) FM1 (3) BCAM BEZIERS 01:05:24 7,3 29 France
74 JULIE BELLANGER (410) FM1 (4) CLERMONT SPORT ENDURANCE 01:05:37 7,3 30 France
75 ANNE BOSC (461)     01:06:33 7,2 31  
76 STÉPHANIE CARRIERE (368) FM1 (5)   01:06:43 7,2 32 France
77 MINA GUIRAUDOU (420) FM3 (1)   01:06:50 7,2 33 France
78 JOËL CARRIERE (367) MM2 (5)   01:07:00 7,2 45 France
79 LAURA DISSARD (439) FM1 (6)   01:07:34 7,1 34  
80 DARIL BOSC (460)     01:07:35 7,1 46  
81 CHRISTINE LESCURE (398) FM3 (2)   01:07:37 7,1 35 France
82 MAY SAURAT (396) FSE (7)   01:07:39 7,1 36 France
83 MARIE ANGE BONNAFOUS (364) FM3 (3)   01:07:55 7,1 37 France
84 NOËMIE DEPRAETE (355) FM0 (4)   01:09:20 6,9 38 France
85 LAURA CASTEL (359) FM0 (5)   01:12:20 6,6 39 France
86 LAURA SERTORI (358) FSE (8)   01:12:20 6,6 40 France
87 FLORENCE RICHARD (423) FM1 (7)   01:12:24 6,6 41 France
88 ANDRES LEMIGNON (466)     01:12:26 6,6 47  
89 VIRGINIE SEGARRA (362) FM1 (8)   01:12:26 6,6 42 France
90 EMILIE MARTIAL (357) FM1 (9) CLERMONT SPORT ENDURANCE 01:13:31 6,5 43 France
91 MAGALI ARDOUIN (408) FM2 (8) clermont sport endurance 01:13:33 6,5 44 France
92 INGRID DRUART (406) FM2 (9)   01:14:44 6,4 45 France
93 RACHEL MARTINHO (407) FM3 (4) CLERMONT SPORT ENDURANCE 01:14:44 6,4 46 France